a
a
a
a

 

2021. gada Dabas koncertzāle

Heracleum sosnowsky jeb INVASIVUS

DARBNĪCA KANĀDAS ZELTSLOTIŅA (Solidago canadensis)

PUNKTS - Rāznas Nacionālais parks, Jaundomes muiža - 56.147588, 27.614749

Kanādas zeltslotiņa (Solidago canadensis) ir Ziemeļamerikas suga, kas Eiropā ievesta kā dekoratīva dārza kultūra. Tā rada apdraudējumu Latvijas dabai, izkonkurējot vietējos Latvijas augus.

Sugas apraksts
Daudzgadīgs, 70-210cm augsts, cerus veidojošs lakstaugs. Stublājs stāvs, lejas daļā gandrīz kails vai apaudzis ar retiem sariņiem un matiņiem. Stublāja lapas ar trim izteiktām dzīslām, šauri lancetiskas vai olveidīgi lancetiskas, 5-19cm garas un 0,5-3,0cm platas. Lapas plātnes virspuse klāta retiem matiņiem vai gandrīz kaila, apakšpuse klāta retiem matiņiem un sariņiem. Saliktā ziedkopa skarveidīga, ar gariem un izliektiem apakšējiem zariem. Salikto ziedkopu veido 150-1300 vai vairāk kurvīšu. Zied no augusta līdz oktobrim. Līdzīga suga – milzu zeltgalvīte. Abas sugas Latvijā invazīvas. Lai atpazītu konkrēto zeltgalvītes sugu, nepieciešamas specifiskas zināšanas, turklāt vietām atrodami arī minēto sugu krustojumi, tāpēc nav svarīgi precīzi noteikt auga sugu, to paveiks eksperti!

Invāzijas ceļi
Abas sugas ievestas kā dekoratīva dārzu kultūra.

Augšanas apstākļu raksturojums
Aug pļavās, ceļmalās, atmatās, ceļmalās, dzelzceļa malās, izgāztuvēs, upju un citu ūdenskrātuvju piekrastēs.

Iepazīsti invazīvās sugas un iesniedz savus novērojumus vietnē “Invazīvo sugu pārvaldnieks”!
Avots: “Invazīvo sugu pārvaldnieks”, Dabas aizsardzības pārvalde

 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.
Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli: