a
a
a
a

Kurp doties

Atpakaļ
Vispārīga informācija

24/7; I-XII

Bezmaksas

Lapmežciema pag., Tukuma nov.

Lat:56.9919851374775,Lon:23.425929472277208
Objekts

1 h

1,5 km

Apļveida

Viegli

Infrastruktūra

Informācijas stends

Stāvlaukums

Apraksts

Ejot pa taku ir iespējams izjust senatnes klātbūtni. Tā ved uz Kaņiera pilskalnu un akmeņu vaļņiem. Par to, cik vecs ir Kaņiera pilskalns un kas to apdzīvojis, vēsturnieki joprojām strīdas. Vieni uzskata, ka tā ir ļoti sena cilšu apmetnes vieta, citi spriež, ka to izmantojuši jūras laupītāji, lai uzbruktu kuģiem. Taka veidota sadarbībā ar Lapmežciema muzeju, kas atrodas Lapmežciema centrā, pa ceļam uz laipu. Tajā ir vērts iegriezties, lai uzzinātu ko vairāk ne tikai par pilskalna vēsturi un takas veidošanas pirmsākumiem, bet arī par visas apkārtnes vēstures liecībām, kas sniedzas līdz pat akmens laikmetam.

Kaņiera pilskalnā ir uzbūvēts skatu tornis, ko lieliski var izmantot arī putnu vērošanai, it sevišķi rudenī, kad migrējošās zosis un dzērves nosēžas ezerā, lai atpūstos.

Apsaimniekotājs

Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija

Tālrunis

+371 67730078

Segums

Dēļu laipu (platums 64 cm) segums mijas ar dolomīta šķembu segumu. Laipai nav margu. Ziemā taka netiek tīrīta. Lietus laikā un ziemā segums var būt slidens.

Uzturēšanās noteikumi

Ievēro klusumu, atkritumus nes līdzi, neplūc augus, nebojā infrastruktūru.

Izvēlies, ko darīt

Kaņiera pilskalna tornis

Skatu torņi

Zemgale

  • 24/7, I-XII
  • Bezmaksas
  • Normāli

Skatu tornis Kaņiera pilskalnā rudeņos ļauj netraucēti baudīt tūkstošiem nakšņojošo zosu un dzērvju klātbūtni, bet vasaras sākumā – niedrāju putnu kori.

Kaņiera ezera tornis

Skatu torņi

Zemgale

  • 24/7, I-XII
  • Bezmaksas
  • Viegli

Kaņiera ezera putnu vērošanas tornis atrodas Kaņiera Riekstu pussalā un ir viegli atrodams - Lapmežciema - Antiņciema ceļa malā uz to norāda liela no koka veidota norāde.

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.
Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli: