LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Tūristiem
Teritorija Ko darīt?Interaktīvā karte
Milzukalns - Teritorija
Foto: K.Lapiņš
 
Milzu kalniem jābūt milzu nogāzēm. Smārdes pagastā esošā aptuveni 40 metru augstā Milzukalna nogāzes ir tik izcilas, ka īpaši uz tām augošo nogāžu un gravu mežu aizsardzībai jau 1987. gadā izveidota aizsargājama dabas teritorija. Izmantojot korektus ģeologu terminus, Milzukalns ir kēmu paugurs ar noapaļotu virsotni, kurš atrodas divu savstarpēji šķērsojošos vaļņveida grādu krustpunktā.
 
Lai arī samērā neliela – dabas parka teritorija nepārsniedz 74 hektārus - pateicoties reljefam, tajā sastopama ļoti augsta biotopu daudzveidība. Daudzveidīgie biotopi šajā teritorijā rada dzīvotni aptuveni 300 dažādām augu un dzīvnieku sugām. Šo teritoriju vasaras sezonā ir vērts izstaigāt kājām un, ja Tev paveiksies, iespējams, pamanīsi lielo tritonu, vai baltmuguras dzeni, kuru klātbūtne konstatēta šajā teritorijā. Vasarā šeit iespējams uzkāpt Ūdru-Milzkalna pilskalnā, no kura paveras krāšņs skats uz apkārtējo ainavu. Uzkāpjot pašā kalna korē, pievērs uzmanību tur augošajām priedēm – šeit atradīsi atsevišķas priedes, uz kuru mizām atrodas vairāk nekā 100 gadu seni iegriezumi. Leģenda vēsta, ka Milzukalns izveidojies vietā, kur senos laikos esot apgūlies milzis un mūsdienās kultūrvēsturiski nozīmīgo pilskalnu ar nocietinājumu šeit esot izveidojuši lībieši.
 
Milzukalns ir ļoti ainaviska vieta, kas izcili piemērota aktīvajai atpūtai. Savukārt ziemas periodā šeit tiek atvērta viena no Latvijā populārākajām slēpošanas trasēm un snovborda parks. Tādējādi šī ir viena no tām īpaši aizsargājamām teritorijām, kuras apmeklējums ziemas sezonā var būt pat aktīvāks un aizraujošāks, nekā vasarā!

Cita informācija