LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Tūristiem
Teritorija Ko darīt?Interaktīvā karte
Ziemupe - Teritorija
 
Dabas liegums Ziemupe
 
Šeit vairāk nekā 2000 ha platībā izveidotais liegums sniedz iespēju izbaudīt mazskartu Kurzemes jūrmalas posmu. Šīs teritorijas izcilās dabas vērtības ietver vairākas aizsargājamo augu un dzīvnieku sugas, kā arī daudzveidīgus piekrastes biotopus. Šeit atradīsiet pelēkās kāpas. Pelēkās kāpas ir izvietotas jūras krastā. Tajās ir apstājusies aktīvā smilšu kustība, vai arī tā notiek minimāli. Tajās izveidojies apaugums, kas sastāv galvenokārt no sausumizturīgiem kokiem, krūmiem, ķērpjiem, sūnām. Sausie augu stublāji tiešām kāpu iekrāso galvenokārt pelēkā krāsā. Tās atradīsiet krasta posmā no Ziemupes līdz Akmeņragam.
 
Teritorijas dienvidu pusē, piekrastē vērojams diezgan intensīvs krastu noskalošanās process. Vietām noskalotā krasta augstums sasniedz 5-12 metrus. Noskalošanās procesa rezultātā, pēdējo gadu laikā, dažviet krasta josla atkāpusies pat par 10 metriem.
 
Šīs teritorijas apmeklējums var izvērsties par īstu drosmes pārbaudi - Jums var nākties spēkoties ar skudrulauvu. Lai gan izklausās draudīgi, skudrulauva patiesībā ir kukainis, kas pārtiek no skudrām. Par tā klātbūtni liecina nelielas piltuves atklātos smilšainos laukumos.

Lieguma teritorijā atrodama arī Akmeņraga bāka un Ziemupes kapsēta. Bāka ir 35 metrus augsta, un par maksu ir atvērta apmeklētājiem. Uzkāpiet bākā, noteikti nenožēlosiet, jo no tās paveras apburošs skats uz piekrasti un apkārtnes mežiem. Kā papildus ieguvums bākas apmeklējumam – vietējais brīvdabas muzejs ar fosiliju un dzintara gabalu ekspozīciju. Izstādītie eksemplāri atrasti tepat Ziemupes pludmalēs.
 
Šeit būsiet gaidīti visa gada garumā, nav obligāti jāgaida ziema.
 
Cita informācija
Ekskursijas gida pavadībā - +371 29437166